5G hız testinde şaşırtan sonuç

İnternet Erdinç Koç 1.445 Görüntüleme

Ülkemizde uzun yıllardır kullandığımız 3G bağlantı, teknolojinin gelişmesi ve internetteki içeriklerin daha hızlı bağlantılara ihtiyaç duyması sebebi ile artık yavaşlayama başlamış, bizlere yetişemez olmuştu. Geçtiğimiz ay yapılan 4.5G ihalesinden sonra, 150Mbit’e kadar hız sağlayabilen 4.5G teknolojisi, Nisan 2016 tarihinden itibaren kullanılabilir hale gelecek.

Tabiki teknolojinin duraklamaya girmesi beklenemez, Çinli teknoloji devi Huawei ve Japon GSM operatörü NTT Docomo tarafından yapılan 5G testlerinde, tamı tamıa 3.6Gbit hıza ulaşıldı, yani 4.5G 150Mbit’te kalırken, 5G Mbit bazında 3600Mbit’i aştı. Şuan için yalnızca test aşamasında olan teknolojinin dünyaya yayılması için önümüzde uzun yıllar olduğu ise kesin. 5G teknolojisinin yaygınlaşması için en erken 2020 yılından söz ediliyor.

5G hız testinde şaşırtan sonuç

Bir önceki yazımız olan Facebook'a Online Alışveriş Yapma Özelliği Geliyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri