Centos Cpanel Kurulumu

Cpanel Erdinç Koç 1.275 Görüntüleme

Merhabalar Bugün Sizlere Centos Os İşletim Sistemine Cpanel Kurulumunun Nasıl yapıldığını anlatacağım.

Sunucunuza putty  programı aracılığı ile  ssh login olduktan sonra komut satırına aşşağıda verdiğim kodları sırasıyla yazın.
cpanel_kurulumu

1. yum install perl

2. yum install screen

3. cd /home
mkdir cpins
cd cpins

4. wget http://httpupdate.cpanel.net/latest

5. sh latest

Sh latest işleminden sonra sunucunuza cpanel kurulumunu başlatmış bulunmaktayız. Sunucunuzun performansına bağlı olarak bu kurulum 2 – 3 saat alabilir. Uzun Beklemeler Olabilir bu kurulmuyor anlamına gelmez sabırla bekleyiniz. Bilgisayarınızda elektrik ve internet problemi yaşasanız bile kurulum sunucunuz üzerinde devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Akustik Ses Yalıtımı Süngeri başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri