Cpanel cphulk brute force kapatma

Cpanel Erdinç Koç 1.864 Görüntüleme

Merhabalar bugün sizlere cpanel tarafından yüklü gelen cphulk brute force protection eklentisini ssh login olarak nasıl kapatacağınızı anlatacağım.

Cpanel ve ftp şifrelerini 1 den fazla deneme yaparak ftp yada cpanele login olamıyorsanız cphulk brute force protection sizin ip adresinizi muhtamelen kara listeye aldı cphulk brute force ssh login olarak aşşağıdaki komutları sırası ile yazalım.

/usr/local/cpanel/etc/init/stopcphulkd
/usr/local/cpanel/bin/cphulk_pam_ctl –disable

 

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra cphulk brute force protection  devre dışı kalacaktır.Ardından isterseniz ip adresinizi cphulk white liste izin verilenler listesine ekleyerek tekrar aktif edebilirsiniz.

 

İyi Çalışmalar.

Bir önceki yazımız olan yum failed 6 times. cPanel kurulum hatası çözümü başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri