Dmoz Web Dizini Kapatılıyor!

Webmaster Erdinç Koç 3.750 Görüntüleme

DMOZ Web dizini  Açık Dizin Projesi  kapanıyor. Bir Dönemin ve günümüzda hala herkesin dizinde yer alabilmek için can aldığı dmoz 14 mart 2017 tarihinde yayın hayatına son vereceğini anasayfasında bildirmiş bulunmakta.

DMOZ, editörler tarafından sınıflandırılmış web içeriğini barındıran en geniş kapsamlı veritabanıdır. Web’in en büyük ve en popüler arama motorlarının ve portallerine güç vermektedir. Bunlara AOL Search, Google, Lycos, HotBot ve daha yüzlercesi dahildir.

Bir Efsane Yeşil dinazorun Yayın Hayatına Resmen Son Veriyor.

Aslında doğru bir karar olduğunu düşünüyorum, sebep ise editörlerin gerçekten gönüllü olarak değilde menfaatleri için para için siteleri dizinlere eklendiğini gördükçe ve eski tadı tuzu ve  kalitesi kalmamıştı bu bir gerçek. Google ve diğer arama motorları dmoz pasif hale getirmişti çünkü google ve diğer arama motorlarıda bunların adil olarak dizinde listelenmediği kaanatindeydi. Bunda sonra forumlarda dmoz kayıtlı link satılır dmoz’a nasıl başvurabilirim, dmoz’a başvurum ne zaman onaylanır onaylanmadı gibi konuları görmekten kurtulduk.

Hoşçakal Dmoz  Goodbye dmoz

Bir önceki yazımız olan jQuery ile Toplu Seçme işlemi Toplu Checkbox İşaretleme başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri