Facebook’a Online Alışveriş Yapma Özelliği Geliyor

İnternet Erdinç Koç 1.383 Görüntüleme

Birçok sektöre eli uzanan ve neredeyse kar sağlayacağı her sektöre adım atmış olan Facebook, yeniden bir yenilikle gündeme geldi. Bu sefer hareketli profil fotoğrafları veya hesabımızdan çıkış yaptığımızda arkamızdan su dökercesine karşımıza çıkan garip çizimlerden çok daha köklü bir değişim sağlayacak olan bu yenilik, son dönemlerde oldukça büyüyen ve bu büyüme hızını gün geçtikçe katlayarak arttıran online alışverişle alakalı. Facebook bugün yapılan açıklamada farklı markaların ürünlerinin bulunduğu ve satışının Facebook’un sunucularının üzerinden yapılacağı bir sistemi, sosyal paylaşım sitesine ekleyeceklerini duyurdu.

Bu sistem sayesinde Facebook kullanıcıları ana sayfalarında gezinirken aynı zamanda istedikleri bir ürünü alabilecekler veya ilgilerini çekebileceğini düşündükleri ürünleri arayabilecekler. Facebook tarafından belirtilene göre bu özellik, Facebook’un orijinal site içeriğiyle birleştirilmiş bir şekilde kullanıcılara sunulacak. Örneğin bir ürün beğendiniz ve beğendiğiniz ürünün rengini ve beden seçeneğini seçtiniz, bu ürünü satın almak için devam ettiğiniz taktirde Facebook sizi direkt olarak ürünün satışının yapıldığı sitenin satış sayfasına yönlendirecek.

Facebook'a Online Alışveriş Yapma Özelliği Geliyor

Facebook bu özelliğin testlerine Temmuz ayında başlamıştı. Temmuz ayından bugüne kadar geçene sürede belirili kullanıcılar üzerinde denenen yeni sistemin şimdiye kadar aldığı tepkiler olumlu yönde. Facebook yetkilileri tarafından belirtilen bir istatistiğe göre sosyal paylaşım sitesinde bulunan bir ürünün reklamına, yaklaşık 1,5 milyar üyesi bulunan platformun yarısı tıklıyor.

Sistemin tam olarak ne zaman aktif hale getirileceği bilinmiyor fakat tahminimce sistem ne zaman aktif hale gelirse gelsin Facebook’un kazancını katlayarak arttıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Google Haritalara Materyal Tasarım geliyor başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri