Google 18 Yaşında !

Genel Erdinç Koç 3.076 Görüntüleme

Google arama motoru 27 eylül 2016 tarihinden itibaren genç bir delikanlı statüsüne girdi ve 18 yaşında ergen bir arama motoru oldu, Google ilk etapda arama motoru olarak hizmet verdikten sonra dünyada hızlı bir şekilde kullanılmasıyla büyüdü ardından diğer web servisleri ile günümüze kadar geldi web hizmetlerinden yanı sıra google teknolojiyede adım atarak cep telefonları Google Glass, Google Maps ve Google Earth ve kısacası cebimizdeki kullandığımız telefonun işletim sistemi olan android yazılımına kadar google’nin nimetlerini kullanıyoruz. Google kendi doğum günü için 27 Eylül’de Doodle hazırladı. Google, günümüzde kullandığı alan adını 15 Eylül 1997’de satın aldı ve 4 Eylül 1998’de Google inc şirketi resmen kuruldu. Şirket merkezi Susan Wojcicki’nin Menlo Park, Kaliforniya’da bulunan garajı olarak belirlendi. Stanford Üniversitesi’nde doktora yapan bir öğrenci olan Craig Silverstein, ilk çalışan olarak işe alındı.
Bundan 17 sene önce kurulan Google bir garajda, Stanford Üniversitesi öğrencilerinden olan Larry Page ve Sergey Brin tarafından kuruldu.

MUTLU YILLAR GOOGLE !

HAPPY BIRTHDAY GOOGLE

Bir önceki yazımız olan TİB, Google'a erişimi yasakladı! başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri