Google Adsense Optimizasyon İpuçları

Webmaster Erdinç Koç 1.203 Görüntüleme

Birçoğunuzdan, düzenli aralıklarla paylaştığımız AdSense optimizasyon ipuçlarını faydalı bulduğunuzu, ancak yine de bu ipuçlarından sitenizde nasıl faydalanacağınızdan emin olmadığınızı duyuyoruz. Geniş biçim kullanmanın daha iyi performans gösterdiğini biliyorsunuz, ancak bunun karşılığında küçük biçimli öğelerinizden hangilerini kaldırmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Peki ya onları kaldırdığınızda yerlerine hangi boyutta öğeler koymanız daha uygun olur? Geçtiğimiz yıl, mümkün olduğunca fazla yayıncıya hedefi belirli, kişiselleştirilmiş ve etkili ipuçları sağlamak amacıyla, bu türden sorulara yanıt veren kişiselleştirilmiş optimizasyon mesajları gönderme çalışmalarımızı yoğunlaştırdık.

Bir ipucunun uygunluğunu belirlemek üzere incelediğimiz ölçütler iyileştirme fırsatına bağlı olarak değişmekle birlikte, hepsi için aynı prensip geçerliliğini korumaktadır: Sizinle yalnızca, önerilen değişikliklerin size önemli bir fayda getireceğini düşünüyorsak iletişime geçeriz. AdSense blogunda paylaşılan başarı öykülerinden bazıları, web siteleri için yaptığımız özel önerileri uygulayan yayıncılara aittir.
Image
Örneğin, Surgerysquad, Funcheapsf ve Careerplanner sitelerinin hepsi, kişiselleştirilmiş bir optimizasyon ipucunda önerilen değişiklikleri yaptıktan sonra AdSense gelirlerinde %50-200 arasında artış elde etti.

Tüm yayıncılar için aynı sonuçları garanti edemesek de, her bir ipucu, AdSense performansında kayda değer bir iyileştirme elde edilmesini sağlayacak fırsatları belirlemek üzere görüntülü reklam ağımızın tamamının titiz bir analizi yapılarak oluşturulmaktadır. Siteniz için en iyi sonucu verecek ince ayarları ve düzenlemeleri belirlemek üzere sürekli olarak, farklı AdSense yapılandırmalarının, bütün site türlerindeki, bölgelerdeki ve sektörlerdeki performansını analiz ediyoruz.

AdSense uygulamanızda yapabileceğiniz belirli bir iyileştirme saptadığımızda, e-postayla (iletişim e-postanız olarak belirtilen adresinize ve yalnızca Performans Önerileri almak istediğinizi bildirdiyseniz) veya doğrudan AdSense hesabınıza bir bildirim gönderiyoruz. Bu mesajları uzun bir süredir göndermekteyiz, ancak bu aydan itibaren, mesajın web sitenize ve reklam yerleşiminize özel, kişiselleştirilmiş bir optimizasyon ipucu içerdiğini belirten yeni bir satır fark edeceksiniz. Ayrıca sürekli olarak hesabınızla ilgili bilgi almak için yeni sinyaller üzerinde çalışıyoruz.

Optimizasyon ipuçları için e-postanızı ve AdSense hesabınızı kontrol etmeyi unutmayın. Sitenizin AdSense’le başarıya ulaşmasını istiyoruz ve bu kişiselleştirilmiş ipuçlarının ürünlerimizden daha yüksek düzeylerde performans elde etmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Tüm optimizasyon ipuçlarımızda olduğu gibi, her zaman, siteniz ve kullanıcılarınız için doğru uygulamayı bulmak üzere ipuçlarını test etmenizi öneriyoruz!

Kaynak : http://www.adsense-tr.blogspot.com

Bir önceki yazımız olan Dmoz'a Nasıl Başvuru Yöntemleri başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri