Google İstenmeyen Bağlantıları reddetmek

Webmaster Erdinç Koç 2.200 Görüntüleme

Bugün sitenize link reddetmek için google tarafından sağlanan bir araç sunuyorum. Eğer sitenize “doğal olmayan bağlantılar” dayalı bir el spam işlemi haberdar olduysanız, bu araç sorunu gidermek yardımcı olabilir.

İlk olarak, hızlı bir tazeleme. Sayfalar arasındaki bağlantıları bakarak, biz sayfaları saygın ve önemli olan bir anlamda olsun, ve böylece daha bizim kullanıcılara alakalı olma olasılığı olabilir. Bu, baz teşkil PageRank sıralamasını belirlemek için bel 200’den fazla sinyal biridir. PageRank çok iyi bilinmektedir için, aynı zamanda istenmeyen için bir hedef, ve algoritmalar ile ve elle harekete tarafından sürekli linkspam mücadelesi yapan google arama motoru.

Sitenizi inceledik ve halen sitenize yönelik, kalite yönergelerimizi ihlal eden bağlantılar olduğunu belirledik.

disavow-link araçları

Özellikle sitenizde, PageRank’i etkilemek amacıyla diğer sitelere yönelik sahte görünen veya doğal olmayabilecek bağlantıları arayın. Doğal olmayan bağlantılara örnek olarak PageRank geçiren bağlantılar satın alan veya bağlantı şemalarına dahil olan bağlantılar verilebilir.

Kalite yönergelerimize uymak için gerekli değişiklikleri yapmanızı öneririz. Bu değişiklikleri yaptıktan sonra, lütfen sitenizi Google’ın arama sonuçlarında yeniden değerlendirilmesi için gönderin.

Hiç spam yapmayıp bu vakaya yakalanmış olan, sitenize işaret “doğal olmayan bağlantılar” hakkında Webmaster Araçları bir mesaj görmüş olabilirsiniz. Bu uyarıyı görünce size bu mesajı göndermeye ödemeli bağlantılar , link değişimi, ya da diğer bağlantı şemaları bizim ihlal kalite yönergelerimize . Bu iletiyi alırsanız, size birçok spam veya mümkün olduğunca sitenize düşük kaliteli bağlantılar olarak web kaldırmanızı öneririz. Bu problemi kökünde adresleri, çünkü bu en iyi yaklaşımdır. Doğrudan kötü bağlantıları kaldırarak, gelecekte tekrar eyleme Google (ve diğer arama motorları) önlemek için yardım ediyoruz. Ayrıca insanlar artık web sitenize işaret spam bağlantıları bulmak ve web sitenize ya da iş ile ilgili sonuçlara atlamak çünkü, sitenizin imajını korumak için yardım ediyoruz.

Eğer sorunlu bağlantıları kaldırmak için mümkün olduğunca çok yaptım, ve sadece yeni ziyaret etmek için iyi bir zaman olduğunu, aşağı almak için görünmüyor olabilir bazı bağlantılar hala varsa reddederler bağlantılar sayfası. Geldiğinde, önce sitenize seçeceksiniz.

Google Spam Bağlantıları Reddetme

 

Daha sonra reddetmek istediğiniz bağlantıları içeren bir dosya yüklemeniz istenir.

Bu Dosya Excel Formatında Olmalıdır ,Dışarıdan gelen  İstemediğiniz Bağlantıları Excel Formatında Hazırlayıp Aşşağıdaki Şekilde 2MB geçmiyecek şekilde yüklemeniz gerekecektir.

İstenmeyen Bağlantıları Reddetme

Bu aracı kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor  sitenizin hitini bi anda  yükseltebilir veya birden hitleri düşürebilirsiniz.Eger sitenizde şüpheli bir durum sözkonusu deyilse kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Buda örnek bir spam link listesi.

spam-link

Bir önceki yazımız olan Güncel Domain Hosting İndirim Kuponları başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

“Google İstenmeyen Bağlantıları reddetmek” üzerine 2 yorum

  1. Abdullah Sezen dedi ki:

    Spam saldırılarına karşı iyi bir çözüm gibi görünüyor. Genel olarak spam saldırılarının eskiye oranla, şu günlerde daha yoğun olarak arttığını söyleyebilirim. Google’da genel hit kıyaslamalarında kullanıcılara güzel bir çözüm sunuyor.

    1. Erdinç dedi ki:

      Evet Abdullah Kardeşim Black hat seo’ya karşı çözüm gibi gözüküyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri