Google Panda 3.9 Güncellemesi Devreye Girdi

Webmaster Erdinç Koç 1.277 Görüntüleme

Google, 24 Temmuz gecesi Panda 3.9 algoritmasını devreye soktuğunu kendi bloğunda ve twitter’da duyurdu. Bu Güncelleştirmeyle birlikte bu güncelleştirmenin arama sonuçlarını yaklaşık yüzde birinde etkileyeceği söylendi.
Bu Panda Güncellemesinin 3.9 olduğunu. Önceki güncelleme,ise 3.8’di 25 Haziran panda güncellemesi sadece yaklaşık bir ay önce devreye girmişti – 25 Haziran’da.2012’de
Panda başlangıcı Şubat 2011’de ve Google’ın arama sonuçlarından düşük kaliteli içeriklerin spam sayfaları kaldırmak için geliştirilmişti.

Image
Bir web sitesinin bazı kısımlarında düşük kaliteli içeriği, bütün sitenin sıralamasını etkiler ve böylece daha yararlı sayfalara, düşük kaliteli sayfaların kaldırılması birleştirilmesi veya bireysel sayfaların içeriğini geliştirerek ve güncelleyerek kaliteli içerik sıralamasında google panda karşısında faydası olucaktır.

Yayıncılar için tavsiyemiz, Google’ın şu anki sıralama algoritmaları veya sinyaller ne düşündüğünü çok fazla odaklanmak için web siteleri değil, mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmaya odaklanmak olduğunu vurguluyor

Bu son Panda Güncellemesiyle birlikte bazı sitelerin anlık saniyelik yer değiştirildiği görülüyor,öyleki google panda 3.9 güncellemesinin tam olarak oturduğu söylenemez.

Bir önceki yazımız olan Google Penguen Güncellemesi Ve Sonrası başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri