Google Penguen Güncellemesi Ve Sonrası

Webmaster Erdinç Koç 1.209 Görüntüleme

Penguen güncellemesi bilindiği gibi 24 Nisan 2012 devreye girdi. Ve Temmuz Ayında Penguen Deninen Güncellemenin Hala Büyük ve Küçük Siteleri vurduğunu görüyoruz.Ve Google Aramalarında tüm sorgular bazı sitelerde % 3.1 geri düşüşlerin yaşandığını gözlemledik.
Penguen Güncellemesi etkileri nelerdir?
Penguen Güncellemesi Sonrası Negatif SEO etkinliği arttı.

Negatif SEO biz SEO uzmanları arasında ‘kural dışı’ olarak bilinen şeydir. Bu, bazı SEO uzmanları tarafından halen kullanılan bir uygulamadır. Penguen güncellemesi ile Negatif SEO’nun etkinliği önemli ölçüde artmıştır. Penguen Güncellemesin de cezalarda üç güçlü faktör katar.

Image

Kötü Kalite sitelerden alınan text bağlantılar ve tanıtım yazıları.
Otomatik onaylanan bloglar üzerinden gelen Gereksiz Linkler.
Herhangi ziyaretçiler tarafından gerçek Oranları ile gelen bağlantılar ile karşılaştırıldığında
Var olan Penguen Güncelleme sonrası yapılan Negatif SEO testleri Çözüm bulunmaya çalışıldı . Bu testler sonrasında negatif SEO hala yapılabilir olduğunu kanıtladı ve daha çok şimdi Penguen güncellemesinde etkili olduğunu kanaatine varıldı.

Negatif SEO eğer doğru yapılırsa çok güçlü bir SERP rütbesi Sağlayabilir. Sonra tekrar o Kural Dışı ve genellikle SEO topluluk üzerinde hoş karşılanmayan. Negatif SEO uygulayıcıları SEO sektöründe bir iyilik yapıyor olamazlar.

Penguen Güncellemesi Sonrası Seoya İlgi Arttı.

Penguen Güncellemesi ve Panda Güncellemesi İle İlişkileri.

Ben bir nedeni olduğunu düşünmüyorum Panda güncellemesinde hitlerde azalmalar kayıplar oluyordu. Penguen Güncellemesi ile Daha az siteleri vurmak Penguen güncellemesi ortaya çıkardı. Penguen Güncellemesi sadece% 3 civarında sitelere vurdu. Panda Güncellemesi tüm sorguları% 12 ile 20 den fazla vurdu. % 3 Küçük bir rakam gibi gelebilir ama benim için çok büyük. Panda sitenizin içeriğine özgünlüğüne odaklanır. Gerçek, sağlam, kaliteli özgün içerik doğru bağlantılar sağladıktan sonra. Googlenin Güncellemeleri Sizi Daha Az Sarsacaktır.

Bir önceki yazımız olan Google Çeviriye Giren Siteyi Düzeltme başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri