Google Yazar Resmi Sorunu Çözümü

Webmaster Erdinç Koç 2.181 Görüntüleme

Merhaba Arkadaşlar Google Rich snippets Webmaster Araçlarında Bize Sunulan Araçlardan biride google arama motorunda yazar bilgileri ve yazar resimlerinin gözükmesiydi. bloğum’un arama sonuçlarında yaklaşık 6 aydır yazar resmi gözükmüyordu. Dün Gece Kafa Koydum ve araştırmalarıma çıktım. Türkiyede bu açıklamaları yapabilecek kişi sayısı 5. geçmez. Çünkü Türkiyedeki forumlar ve bloglar öle bir hal almışki bir kişi yanlış bir yazı yazdıysa peşinde kopyala yapıştır olarak o yazı 100 leri buluyor. Ve Gelen Ziyaretçiler yanlış bilgilendirilmiş oluyor. Neyse Konumuza dönelim Google Yazar Resmi Çıkmayan Sorun Yaşayan Arkadaşlar için bir kaç açıklama yapayım.

Google Plus Yazar Resmi

Bütün Kodlarınızı Eklediniz. Lakin hala resminiz çıkmıyor.

Büyük İhtimal ile resminiz fişlenmiştir. Google Son Güncellemeleri ile öle bir hal almışki plus sayfanızdaki resmi yüz tanıma sistemi olarak ayarlamış ve yüzünü saklayan farklı bakış açısındaki resimleri google arama motoru sıralamalarında çıkarmamaktadır.

Yapacağınız tek şey Yüzünüzün görülebilirliği net bir fotoğraf ile değiştirmeniz. değiştirdikten sonra maksimum yarım saat veya 1 gün içersinde google sayfa sıralamarında yazar bilgileriniz ve yazar resmini yayınlandığını görüceksiniz.

Bir önceki yazımız olan 22 Ocak Google Panda Güncellemesi başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

“Google Yazar Resmi Sorunu Çözümü” üzerine 2 yorum

  1. Sosyal Medya dedi ki:

    şimdi ben header </head/ üstüne ekledim gözükecek mi? tam olarak kodu verir misin hocam

    1. Erdinç dedi ki:

      Yüksek ihtimal olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri