İç Mimar Kimdir?

Genel Erdinç Koç 1.257 Görüntüleme

İç mimar kapalı ve açık mekanları tasarlanacak mekanın şekline göre tasarlayan kişilerdir. İç mimarlık konusunda uzman bu kişiler yüzlerce proje ile kendilerine artı katmış ve yeni yaşam alanlarında uygun koşulları sunmayı amaçlıyorlar. “İç mimarlık mekana anlam katma sanatıdır.” İç mimar da bunu yerine getirir ve mekanı sanatlar. Onun üzerinde dokunuşlar yapar. Küçük bir alanı koca bir alana, büyük bir alanı küçük bir alana çevirme yeteneğine sahiptir. Deniz olmayan bir yerde deniz havası, orman olmayan bir yere de orman havası katabilirler iç mimarlar.

Bu yüzden son yıllarda iç mimarlara yönelik artan bir talep de gözden kaçmıyor. Kişiler artık sıkıldıkları ve bunaldıkları yaşam alanlarını yeniden tasarlatmak için iç mimarların kapılarını çalıyorlar. İç mekan mobilyalarında, ısı, nem, ses düzenine kadar birçok şeyi birbirine uydurarak tasarlar. Çok zıt malzemelerle çok uygun bir tasarım çıkartabilirler. İç mimarların çalışma alanları geniştir bunlar; konut, konaklama mekânları, tarihi mekânlar, ticari mekânlar, sosyal yapılar vs. Hepsi için ayrı ayrı düşünerek en küçük bir ayrıntıyı bile aksatmadan işlerinde gösterirler.

İnsanlara psikolojik bir rahatlıkta sunan iç mimarlar kesin kanıtlanmış şekilde insanlara huzur kaynağı olmaktadırlar. En temelden eğitimini aldıkları mimarlığın en zor durumda bile darda kalmadan üstesinden gelebileceklerini bilirler. Bu yüzden bizde bunu bildiğimiz için ve kendi tasarımlarımızdan hoşnut olmadığımızdan iç mimarları geçmeyi tercih etmişizdir.

Bir önceki yazımız olan Kirpik Uzatıcı Yeni Formül başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri