İframe Virüsü Nasıl Temizlenir İframe Virüsü Silme Programı

Güvenlik Erdinç Koç 1.653 Görüntüleme

Merhaba Arkadaşlar Bugünkü Dersimizde İframe Virüslerinden Bahsedeceğim.

Hepimizin Korkulu rüyası olan iframe virüsleri sitelerimizin kaynak dosyalarına yayılan bır trojandir.Bu iframe virüsleri bir dosyamıza bulaştığında Ftpde Ne Kadar dosyamız varsa bu dosyalarada türer. Bu da Websitemizin Google Arama Motorunda (Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir. ) ibaresi olarak ziyaretçilerin girişini engellemiş olur.Bu Virüslerden Şu Şekilde Kurtulabiliriz. ve silebiiriz.

1 . Öncelikle Advanced Find and Replace adındaki kurulumu saniyeler süren ufak çaptaki programı indiriyoruz.Buradan İndirebilirsiniz
2. Daha sonra ftp’den sitenize bağlanıp ftp’de ki tüm dosyaları masaüstünden yeni bir klasör açıp o klasöre gönderin. (unutmayın iframe virüsü kullanılan veya kullanılmayan tüm dosyalara bulaşıyor demiştik.)

3. Aktarımlar tamamlandıktan sonra indirmiş olduğumuz programı açıp, masaüstündeki klasörün adresini browser yazan kısma yapıştırın.

program aşağıda görüldüğü gibidir, browser yazan yere ftp’den bilgisayarımıza aktardığımız dosyaların adresi

Image

Find kısmına ise ‘ iframe ‘ yazın ve ‘ execute ‘ butonuna tıklayın.

4. Bu esnada program iframe içeren dosyaları bulup en altta bu dosyaları gösterir. bundan sonrası temizleme aşaması, temizlemiş olduğunuz dosyaları ftp’ye gönderin. (temizlemeden önce muhakkak yedek alın)

daha sonra ftp şifrelerinizi değiştirip virüsün girmiş olduğu ve gireceği dosyaların izinlerini 444 yapın. son olarak güncel bir trojen-virüs programı yükleyin.

tercihim – spyware doctor ve kaspersky ikilisi…

Takıldığınız bir nokta olursa konu altına yorum yaparak yardımcı olabilirim.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri