iOS 13 Sürümlerinde Jailbreak Artık Mümkün

Apple Erdinç Koç 1.522 Görüntüleme

iOS 12.1.3 ve 12.2 Sürümlerine kadar Unc0ver ile jailbreak yapılabiliyordu ancak 12.3 ve 13.2.2 sürümlerine jailbreak yapılamıyordu 12.3 ve yeni cihaz alanlar telefonlarına jailbreak yapmak istediklerinde ne yazıkki yapamıyordu Chimera ve Unc0ver tarafından bulunan exploitler 12.3 ve 13 sürümlerinden tamamiyle kaldırılmıştı ve jailbreak yapmak mümkün olmuyordu ki 10 kasımda checkra1n tarafından checkra1n beta 0.9 ile yapılması artık mümkün ios 13 ve üzeri sürümlerde jailbreak şuanlık windows ve iphone üzerinden mümkün değil mac osx bilgisayarınızla checkra1n beta 0.9 yazılımını indirip telefonunuzu dfu moda aldıktan sonra 1 tıkla rahatlıkla jailbreak yapabileceksiniz.

Ancak herkes tarafından kullanılmayan macOS bilgisayarlar kullanıcıları jailbreak yapabilmek için farklı arayışlar içerisinde vmware ile sanal olarak macOs kurup jailbreak denemeleri malesef sonuç vermiyecek. Checkra1n ekibi windows ve diğer platformlar için çalışmalar yaptıklarını ancak bunun hemen gelmeyeceğini açıkladılar. iPhone 5’ten iPhone X kadar şuanda jailbreak yapılabilmektedir.

Checkra1n Jailbreak Dfu Moda Adımlarını Uygulamasında adım adım göstermektedir.

Start butonuna basarak cihazınızı otomatik olarak Geri Yükleme Modu’na geçirebilirsiniz. Bu moddan sonra ise cihazınızı, ekrandaki görüntülü ve yazılı tuş talimatları aracılığı ile DFU moda sokmanız gerekmekte.

İphone Cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra Start butonunu tuşlayarak cihazınızı otomatik olarak Geri Yükleme Modu’na getirebilirsiniz. Bu moddan sonra ise cihazınızı, ekrandaki görüntülü ve yazılı tuş talimatları aracılığı ile DFU moda almanız gerekmekte.

İphone cihazınızdaki checkra1n uygulamasına tıklayarak Cydia İnstall diyerek kurulumunu yapabilirsiniz.

Pwn20wnd Unc0ver ve Chimera ekibinden ios 13 için bir haber yok ancak daha basit bir arayüz ile ve kolay kurulum ile checkra1n exploitlerini kullanabilir ve yayınlayabilirler.

Bir önceki yazımız olan Plesk Obsidian Sürümü ve Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri