Joomla Crawler Site Haritası Oluşturma Bileşeni

Eklentiler Erdinç Koç 1.536 Görüntüleme

Evet Arkadaşlar bugünki Dersimizde Joomla Sitelerinde Site Haritası oluşturma yanı sitemap nasıl oluşturulur bunu öğreneceğiz.
Benimde Joomla Sitelerinde Kullandığım Jooma JCrawler Site haritası oluşturma bileşeni Google ve diğer arama motorlarına sitemizin daha hızlı index alması Google bot ların sitemizi daha hızlı indexleye bilmeleri için aşşağıdaki verdiğimiz linkten JCrawler sitemap bileşenini indirebilirsiniz.

Bileşenimizi indirdikten sonra Joomla Admin paneline giriş yaparak Eklentiler menüsüne tıklıyoruz ardından ekle kaldıra gelerek bileşenimizi yüklüyoruz. Ve Ust Kısımdan Bileşenler menüsüne gelerek JCrawler Bileşenimize Tıklıyoruz Ve Alt’ta bulunan Start ta tıklayarak Site Haritamızı göndermiş oluyor.

Crawler bileşeni joomla 1.5 Sürümü uyumlu ücretsiz bir xml – sitemap oluşturma bileşeni.

Google crawler sitemap aracının joomla üzerinden kullanabileceğiniz bir uygulama diyebiliriz.

JCrawler Bileşenini İndirmek İçin Tıklayınız

Bileşeni kurup uygulamayı başlattığınızda Google örümceği gibi tüm sayfalarınızı tarayarak tespit ettiği URL dizini ile xml dosyası oluşturur. Sonrasında bu xml sitemap dosyasını Google, MSN, Ask gibi arama motorları için kullanabilirsiniz.

Üretici notu:

Yahoo desteği yakın zamanda sağlanacak
Bileşenin çalışması için Php fonksiyonlarından fopen veya Curl gereksinimi mevcut

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri