Joomla İletişim Formu Spam Sorunu Çözümü

Joomla Erdinç Koç 4.643 Görüntüleme

Joomla İletişim formundan alınan spam mesajlardan hepimiz rahatsız olmuşuzdur, bu sorunu aşmak için ek parti eklentiler yazılımlar kullanarak sitemize ek yük binmesini istemeyiz joomla 1.5 ve 3.7 sürümlerinde bu sorunu aşmak için joomla yönetim panelinde kısa bir kaç ayarlar yaparak sorunu çözebiliriz.Joomla İletişim formundan alınan spam mesajlardan hepimiz rahatsız olmuşuzdur, bu sorunu aşmak için ek parti eklentiler yazılımlar kullanarak sitemize ek yük binmesini istemeyiz joomla 1.5 ve 3.7 sürümlerinde bu sorunu aşmak için joomla yönetim panelinde kısa bir kaç ayarlar yaparak sorunu çözebiliriz.

Evet hadi başlayalım öncelikle joomla yönetim panelimize kullanıcı adı ve şifre ile login oluyoruz, Ardından Global Configuration ( Genel Yapılandırma ) sol kısımda açılan menüde contacts (iletişim ) tıklıyoruz, ardından açılan kısımda yukarıdaki menüden form sekmesine tıklayıp Allow Captcha on Contact sekmesine gelip defult kısmını captcha -recaptcha kısmını seçip kaydet dedikten sonra eklentiler kısmında plugins sekmesinden Captcha – ReCaptcha aktif edip https://www.google.com/recaptcha sitesine girip Site Key ve Secret Key oluşturuyoruz ardından oluşturduğumuz Captcha – ReCaptcha kısmına girip kaydet diyoruz böylece bir nebze otomatik spam olarak gönderilen mesajlardan kurtuluyoruz.

Hepinize spamsız günler 🙂 Yaşasın ReCaptcha

Bir önceki yazımız olan Joomla Site Yedekleme Akeeba Backup başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri