Joomla Localden Hosta Taşıma İşlemi Yapılışı

Joomla Erdinç Koç 1.572 Görüntüleme

Bu Derste Local Hostumuzdaki Joomla Sitemizi Hostumuza Aktarmayı Ve Hata Olmaması için Bir Kaç Püf Noktası Vericem.. Şimdi Dersimize Başlıyalım Arkadaşlar

Öncelikle Localdeki Joomla Dosyalarını installation Klasörüyle Beraber (installation Klasörünü Sürümünüzle Eşdeğer Bir Paketten Alarak Yapın.) Dosyalar Kopyalanırken Bizde Localdeki phpmyadminde db mizi alarak Aktarım İşlemini Yapalım.

Öncelikle localdeki phpmyadmine kullanıcı adimız şifremiz ile giriyoruz. Localde Hazırlamış olduğumuz Db ye Girdikten Sonra Aşağıdaki Adımları Takip Ederek Yapalım.

Image

Image

Bu Yaptığımı İşlem Localdeydi Şimdi İndirdiğimiz Dosyayı ben Sıkıştırmadan indirdim.Bir Farkı Yok Sonuçta Kodlar Sql Kodları Yapıştırılacak yada içeri aktar ile göz atarak indirdiğimiz sql’i içeri aktarabilirsiniz.

Plesk Cpanel’e Db Taşıma İşlemi.

Öncelikle Plesk veya Cpanele Giriyoruz. tabi bu kısımda Sunucumuza hostumuza joomla kurulmuş varsayıyorum hostumuzdan cpanel veya plesk panele girip database’e girip phpmyadmin’e geçiyoruz. ardından biraz önce tümünü seçip dışarı aktardığım yere gelip kaldır diyoruz. Karşımıza gelicek uyarı ekranında tablolar silinsinmi diyecek bu kısıma evet diyoruz.

Image

İşlemlerimizi Yaptıktan Sonra Hostingimizden Cpanel / Plesk Panelimizden Phpmyadmin girerek sorgu penceremizden not defteri ile acıp kopyaladıktan sonra sorgu penceresinden aktarabiliriz.yada ust kısımdan içeri aktar diyerek aktarabiliriz.

Image
Umarım Açıklayıcı bir Ders Olmuştur. Sorunlarınız için anlamadığınız bir yer olduğunda konu altına yorum bırakabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri