PROFİL BÜKME MAKİNALARIYLA İŞ GÜCÜ KALİTE

Genel Erdinç Koç 1.016 Görüntüleme

İnsanların sınırlı güce sahip olması nedeniyle her işi yapması mümkün olmamaktadır. Makina sistemleri insanların gücüne gerek duyulmadan zor işlerin üstesinden kontrollü çalıştırılarak kullanılmasıyla yarar sağlamaktadır. Hızla ilerleyen teknoloji ile her alanda ihtiyaç duyduğumuz işleri yapan makinaları rahatlıkla kullanma eğitimi alarak yapmamız mümkündür.

Bize bu konuda yardımcı olacak profil bükme makinası çubuk şeklindeki yatay profil kesiti sabit tutmak için kullanılan bir üründür. Kontrollü bir şekilde düzeltmeye profili kullanmadan şekil vererek hazırlanmaktadır. İstenilen şekilde bu makina sayesinde hiçbir güç işlemine gerek kalmadan dönüştürülme yapılabilir. Seri üretim için manuel çalışma işlemi mevcuttur. Çeşitli boru hatlarında farklı boyut ve yapılarda işleme özelliğine sahiptir. Makina için gerekli eğitimin alınması durumunda bilgili kişilerin çalıştırılabileceği gerçektir.

Özellik bakımından çoğu makinalar aynıdır. İki adet rulo makinanın alt kısmında ve onların karşısında da orantılı iki adet daha rulosu bulunan bu makina profil bükmede uzmandır. Zamanınız ve gücünüzün harcanması yönünden de size tasarruf sağlayan bu makinalar günümüz sektöründe çok tercih edilmektedir. Yapısı sağlam minimum esnemeye sahip daha az deformasyona hâkimdir.
Çelik malzemelerden yapılmakta olup uzunluk kalınlık büyüklük gibi ölçülere göre yüksek kuvvetli hidrolik silindir ve büküm momenti ile zorlanmadan büküm işlemi gerçekleşir. Büküm esnasında kesinlikle kayma söz konusu değildir. Diğer makinalardan ayırıcı özelliğe sahip sorunsuz işlem görmesi nedeniyle yaygın kullanım alanını kapsamaktadır. Her yönden işimizi görmede kolaylık sağlayan bu makinalar günümüzün artık favorisi haline gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Malafalı Boru Bükme Makinası Alımlarınız İçin Her Zaman Doğru Adres başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri