Reklam Engelleme Uygulaması Adblock Satıldı

Genel Erdinç Koç 1.611 Görüntüleme

Özellikle reklamlardan rahatsız olan kullanıcıların “bir zamanlar” vazgeçilmezi olan Adblock, esrarengiz bir şekilde satıldı. 40 milyon’a yakın abonesi olduğu tahmin edilen Adblock‘u satın alan şirket ismini açıklamıyor. Satış fiyatının ise oldukça büyük olduğu tahmin ediliyor.

Adblock’un kurucusu olan Michael Gundlach “bir miktar” nakit para alarak şirketten ayrılması ile beraber koltuğunu da şirketin eski direktörü  Gabriel Cubbage‘a bıraktı. Aslında bütün bu satılma işlemleri ve şirketteki yetki değişikliklerinden önce de Ablock bir ticaret kaynağına dönüşmeye başlamasıyla dikkat çekmişti.

Kısa bir süre önce “paralı abonelik” sistemine geçen ve ücretsiz abonelere şirketlerin para ödeyerek girdiği beyaz listede bulunan reklamları gösteren Adblock, bağış toplayarak kendini idame eden bir konumdan “para kazanan” ve bunu kendi misyonuna aykırı bir şekilde yapan bir şirkete dönüşmesiyle azımsanmayacak seviyede kullanıcı kaybetmişti. Şimdi ise şirketin satılması da işlerin iyice ticarete dönüştüğü ve Adblock’un “reklam engelleme” olgusundan ayrıldığını söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan İphone 6S Satış Tarihi ve Fiyatı başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri