Samsung’tan motorsiklet kullanıcılarına şahane bir teknoloji

Teknoloji Erdinç Koç 4.510 Görüntüleme

Araç kullanırken aynı zamanda telefonla haşır neşir olmak bildiğiniz gibi yasak ve oldukça tehlikeli bir durum. otomobil üreticileri bu konuda araç konsollarına çeşitli çözümler getirmiş olsa da aynı şeyi motosiklet kullanıcılarında şimdiye kadar görmemiştik. İşte Samsung ve Yamaha firması kafa kafaya vererek bu konuda oldukça basit ve kullanışlı bir işe imza atmaya hazırlanıyorlar.

Akıllı rüzgarlık (Smart windshiled) adı verilen bu sistem sayesinde önemli olan birçok uygulamaya telefon kullanmadan ulaşabilmek mümkün olacak. Kendi uygulaması ve Bluetooth teknolojisi sayesinde telefonunuzla bağlayabileceğiniz bu akıllı rüzgarlık navigasyon ve hız gibi bilgileri kendi özel ekranına yansıtabiliyor. Bunun dışında arayan kişileri direk olarak ekranda görebiliyor ve beklediğiniz ya da cevaplamak istediğiniz bir arama ise kenara çekip konuşmanızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabi tek bir dokunuş ile karşı tarafa otomatik mesaj gönderme seçeneğiniz de var.

Bunun dışında mail, mesaj gibi uygulama bildirimlerini de gösterebilen bu akıllı ekranın motosiklet kullanıcılarının işini bir hayli kolaylaştıracağını söyleyebiliriz. Henüz konsept aşamasında olan bu uygulama ile özellikle doğu ülkelerindeki motosiklet kullanımı ve kazalari, iki firmayı bir araya getirmişe benziyor.

Bir önceki yazımız olan GÜVEN İÇERİSİNDE UYUMAK başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri