Seo Nedir ? Search Engine Optimization

Seo Erdinç Koç 1.239 Görüntüleme

SEO ingilizce karşılığı Search Engine Optimization olan Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin kısaltmasıdır. ?Arama Motoru Optimizasyonu? işinin temel amacı; web sitelerini istenilen kelimelerde üst sıraya çıkarmak; böylece ürünü tanıtan siteyi istenilen kitleye göstermektir.
SEO iyileştirilmesi ve site arama motorları aldığı ziyaretçi sayısını artırmak için bir web sitesine uygulanan optimization uygulamasıdır. SEO birçok yönleri sayfanızdaki kelimelerin diğer siteler size web üzerinde bağlantı yolu vardır.
SEO açılımı arama motoru optimizasyonu.Bu özgür organik editoryal veya arama motorlarında doğal listeleme ile trafik alma işlemidir. Gibi bütün büyük arama motorları Google ,Yahoo ve Bing web sayfaları ve bu tür videoları veya yerel listeleri gibi diğer içerik arama motoru kullanıcılarının en çok ilgili ne düşündüğü bazında gösterilmiş ve sıralandığı bu tür sonuçları ilk sırada gösterir.

1998 2000 yılında Googlenin yaygınlaşmaya başlamasıyla beraber arama motorları pazarındaki hareketlenme sonucunda,her gün milyonlarca insan internet üzerinde arama yapmaktadır. İnternetin temel amacı olan araştırmaya aracılık eden bu sitelerin en önemli özellikleri; insanların o an neyi istediklerini öğrenebilmeleridir. Böylece insanları istedikleri şeye yönlendirebilirler. Bunu paraya çevirmek isteyen büyük patronlar; Adwords,Yahoo Publisher Network ve Microsoft Publisher gibi reklam sistemleri yaratarak reklam alanlarını pazarlamışlardır.

Ancak günlük hayatının büyük bir kısmını arama motorlarında geçiren insanlar kısa süre içerisinde; reklam yeri ile arama sonuçlarının farkını benimsemişler ve direk olarak arama sonuçlarına yönelmişlerdir.
Bunu anlayan reklamcılar,yeni silah olarak gördükleri SEOya yönelip ürünlerini satarken çok iyi dönüşüm oranları yakalamışlardır ve böylece SEO günümüzdeki popülaritesine ulaşmıştır.

Bir önceki yazımız olan Seo Danışmanlığı Seo Nedir Kurumsal Seo Danışmanlığı başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri