Seo SSL Sertifikası Önemi

Seo Erdinç Koç 1.585 Görüntüleme

Seo SSL Sertifikası Önemi

6 Ağustos 2014 tarihinde Google webmastercentralblogunda resmi olarak duyuruldu. SSL sertifikası kullanan sitelere sıralamalarda daha üstlere çıkma şansı tanıdığını açıkladı.Ssl Sertifikası kullanılan siteler google arama motoru tarafında ziyaret edildiğin güvenilir kaliteli bakış açısıyla indexlenir. Bir Kaç aydır ssl sertifikaları üzerinde arama motoru sıralamarındaki ssl kullanılan siteler için testler başlattığını duyurdu.
google seo ssl

  • 2048-bit anahtar sertifikaları kullanın
  • Aynı güvenli etki alanında bulunan kaynaklar için bağlı URL’ler kullanın
  • Diğer tüm domainler için kullanın protokol için URL’ler
  • Robots.txt kullanarak taramasını HTTPS sitesini izin verin.
  • Mümkünse arama motorları tarafından sayfalarının endekslenmesine izin verin. Noindex Robotların meta etiketlerinden kaçının.

HTTPS kullanarak daha fazla web sitelerini görmek istiyoruz. Hepimiz web daha güvenli yapalım! Sözüyle G0ogle SSL Serfikasının arama motorunda etkisini kanıtlamış oldu.

 

Bir önceki yazımız olan Galaxy S2 Android 4.4.2 KitKat Güncellemesi başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri