Seo’yu Etkileyen Olumsuz Davranışlar

Seo Erdinç Koç 1.460 Görüntüleme

Google SEO’yu olumsuz etkileyen faktörlerin başında yeni açılan sitenin Adsense reklamı alması gelmektedir.Domain uzunluğu,sayfa hızı,dofollow linklerin uzunluğu gibi etkileyen faktörlerde söz konusu.

Sayfa Hızı

Burada kesin bir kanıt olmamakla birlikte sayfa hızının etkili olduğu söyleniyor. Geç açılan sitede hemen çıkma oranı yüksek olur ve Google SEO çalışmasını olumsuz yönde etkiler.

Adsense Reklamı:

Adsense yeni bir siteyseniz sizi olumsuz yönde etkiliyor. Çünkü reklamın pikselleri büyüdükçe sizin sıralmanız düşüyor.Kesinlikle sıralamada düşüşe yol açacak diye bir kural yok arkadaşlar. Reklam verenler genelde çok adsense reklamı olan sayfalar yerine az olanı tercih ediyor. Bu yüzden sitenizi bu reklamlarla doldurmamakta fayda var.

Domain Uzunluğu:

Google Seo çalışmalarını olumsuz yönde etkilediğini söylemek mümkün.

Dofollow Linklerin Yüzdesi

Bazı Seo Uzmanları ve Webmasterlar dofollow linklerin önemine inanıyor. Ben Dofollow Linklerin Web Sitelerini etkilediğini düşünüyorum Sitenizden bir başka  siteye link veriyorsanız bence mutlaka nofollow olarak  link çıkışı verin. Ve Yeni Açılan Sitelere Google Analytics Eklendiği Takdirde Websitelerini Olumsuz Etkilediğini deneme yanılma yöntemi ile öğrenmiş oldum. Ve Yeni açılan bir websitesine kesinlikle Google Analytics kodu eklemeyin

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya ve Seo Optimizasyonu başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri