Sosyal Medya ve Seo Optimizasyonu

Seo Erdinç Koç 1.495 Görüntüleme

Sosyal medya optimizasyonu  internetteki sitelerin sosyal medya alanında optimize etme işlemidir. Son yıllarda site hitini arttıran en iyi yollardan biri olan SEO’da özgün ve yeni içerikler, yeni içerik güncellemeleri gerekince insanlar SMO alanına yatırım yapmaya başladılar. SMO’nun konsepti basit aslında: sosyal medya aramalarında yüksek görünürlük sağlamak, alakalı içerikler ve mesajlar paylaşmak.Sosyal medya optimizasyon için bir kaç kuraldan bahsetmek istiyorum:

Linkabiltyi Arttırmak:

Web siteleri için birinci ve en önemli kural bu.Bir çok site static olduğu için nadiren güncellenir ve mağazası ya da işyeri için kullanılır hale getirilir. SMO için bağlantı gücünü arttırmak gerekir. Mesela bir blog yaratma büyük bir adımdır. Blogda yaratıcı ve farklı düşünceler paylaşıp sosyal medyada yayınlama, ya da başka yerde bulunan içerikleri bir web sitesinde toplama sosyal medyadan siteye trafik çekmenizi sağlar.

sosyal medya seo

Sosyal Medya Seo 

Etiketleme ve Yer-imi:

İçerik özelliklerinize beğen tuşu ya da delicious’a ekle tuşu eklemeniz kolaylıkla alakalı içeriklerde yayınlanmanızı sağlar ayrıca etketlemelerinizi kolaylaştır. Özellikle sitenize trafik sağlamak için bookmark sitelerini tercih etmenizde fayda var.

Gelen Bağlantıları Ödüllendirin:

Sitemize trafiği sağlayan inbound linkler sizin yükselmenizi sağladığı için sitenizden ya da sosyal medyanızdan bağlantılı linkler diyerek referans olan sitelerin linklerini paylaşabilirsiniz.

Diğer İçerik Siteleriyle İlgilenin:

SMO’nun aslında SEO’dan en önemli farkı sadece kendi sitenizle ilgilenmiyorsunuz. PDF, video dosyası, ses dosyası ekleyebileceğiniz siteler varsa onlarla da ilgilenmeniz gerekmektedir. Amaç tüm sosyal medyada bilinirliği sağlamak. Tabi bunun SEO’ya etkisi büyük ancak altına link verdiğiniz ve keyword geçirdiğiniz sürece.

Bir önceki yazımız olan Yandex Seo başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri