SSD Diskler İçin Sıvı Soğutma Sistemi Geliyor

Donanım Erdinç Koç 1.441 Görüntüleme

Günümüzde kullandığımız bilgisayar parçaları daha yüksek hızda ve frekansta çalıştıkları için haliyle daha fazla bir ısı yaymakta. Son dönemde üst seviye bilgisayar sistemleri için şart olan sıvı soğutma sistemi ise son olarak bir farklılıkla Microsoft tarafından Lumia 950 XL telefonuna getirilmişti.

Şimdi ise ısınma konusunda aslında en son aklımıza gelecek OEM ürünlerden biri olan SSD’ler için de bu sistem getiriliyor. Sıvı soğutma sistemlerinde ünlü bir firma olan EKWB ise şimdi de bu sistemi SSD diskler için genişletiyor.

SSD Diskler İçin Sıvı Soğutma Sistemi Geliyor

EK-FC I750 SSD adındaki bu sıvı soğutma sistemi adından da anlaşılacağı gibi SSD ürünleri için tam kaplama sıvı soğutna sağlamakta. Ancak aslen Intel 750 SSD serisi için üretilen bu sistem normal soğutucuya göre kat kat daha iyi bir soğutma sağlamakta.

100 Dolar gibi bir fiyata sahip olan sistem ile hem enerji tüketimi düşük hem de çok etkili bir soğutma sistemi sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Galaxy S2 Android 4.4.2 KitKat Güncellemesi başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri