TEKNOLOJİK YENİLİKLERDEN BİRİ BORU BÜKME MAKİNASI

Genel Erdinç Koç 966 Görüntüleme

Teknoloji nerdeyse baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Hemen hemen her gün hayatımızı kolaylaştıracak ürünler piyasa çıkmaktadır. Bu ürünler ile hayat daha kolaylaşmakta olup aynı zamanda da hızlı üretim yapılabilmektedir. Böylece birçok insan ihtiyacına cevap vermek mümkün olmaktadır. Bu yeniliklerden biri de boru bükme makinası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu makine sayesinde istenilen formu borulara uygulamak oldukça kolay olmaktadır.

Böylelikle istenilen her yere uygun boru elde edilebilmektedir. Boru bükme makineleri genellikle CNC makineleri alt gurubu içerisine girmektedir. Özellikle metal boru bükümleri bu grup içine dâhil olmaktadır. Metal borular oldukça sert olduğu için bükümü oldukça zordur. İşte bu nokta da boru büküm makineleri devreye girerek işleri oldukça kolaylaştırmaktadır. Her türlü uzunlukta ve genişlikteki boruyu bükmek ve istenilen formu uygulamak mümkündür. Bu tarz makineleri büyük firmalar da kullanmaktadır. Özellikle araba yedek parçaları üreten firmalar bu tarz makineler büyük ilgi duymaktadır. Yakıt boruları bu sayede şekillenmektedir.

Bu tarz makineleri kullanırken en önemli unsur ise şüphesiz dikkat unsurudur. Oldukça dikkatli şekilde çalışılmalıdır. Zira istenmeyen kazalar bu şekilde önlenebilmektedir. Bu sayede hızlı ve seri üretim gerçekleştirilebilmektedir. Bu üretim sayesinde ülke ekonomisi kalkınarak katma değer sağlanmaktadır. Birçok kişide bu vesile ile iş sahibi olabilmektedir. Böylelikle işsizlik rakamları az da olsa aşığı çekilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İZMİR'DE YAŞANANLAR başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri