TİB, Google’a erişimi yasakladı!

Genel Erdinç Koç 3.317 Görüntüleme

Fark ettiniz mi bilmiyoruz (kesin fark ettiniz gerçi) şu an internet ülke çapında büyük bir sorun yaşıyor. İşte bunun sebebi ortaya çıktı.

TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) kararına göre: “5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (webcache.googleusercontent.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı‘nın 15/06/2016 tarih ve 490.05.01.2016.-84787 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.”

TİB, Google'a erişimi yasakladı!

Yani google’ın internet sayfalarını ön belleğe alan -bir nevi kaydeden- sistemine erişim yasaklanmış durumda. İnternetin en önemli mecrası sayılabilecek Google’ın ön belleği hizmet dışı olduğu için şu an YouTube’tan tutun birçok internet sitesi can çekişir durumda.
Google önbelleğinin gitmesi doğal olarak tüm interneti etkilemiş durumda. Yasaklamanın sebebi hakkında henüz tam bir açıklama yapılmadı.

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama Panelleri başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri