WampServerda .htaccess dosyasını çalıştırmak

Genel Erdinç Koç 1.540 Görüntüleme

Merhaba Arkadaşlar Wampserv Localhost Programı için Bilinmesi Gereken ihtiyaç duyduğumuz Ayarlardan Bahsedeceğim.
Windows üzerinde WAMP server kullanırken default olarak .htaccess’leri kullanamadığınızı gördünüz ve bu sayfayı buldunuz. 500 Internal Server Error yazınca ekranımda yine aklıma geldi bunun sorunlu olduğu. İlk başlarda anlayamamakta en kötüsü.

Neyse lafı uzatmadan wamp server’da sitenin çalışmaması 500 hatası alma sebebimiz rewriterule değerinin apache’de aktif gelmemesidir. Aktif etmek için aşağıda ki yolu izleyebilirsiniz;

Apache->Apache Modules->Rewrite Module
Wampta .htaccess Çalıştırma
Wampserver Bu Ayarlardan Sonra Otamatik Olarak Reset Attıktan Sonra .htaccess dosyamızın Çalışmış Olduğunu Göreceğiz.

Apache Servis Ayarları üzerinden “rewrite_module” kısmını aktif edin. Bu sayede .htaccess konusunda sorun yaşamamış olursunuz.

MySQL servisinde herhangi bir ayara şimdilik gerek yok.

Bunlarda bittiğine göre şimdi WampServer üzerinde ilk PHP dosyamızı çalıştırabiliriz. Bunun için wampserver ikonuna sağ tıklayıp “www directory”e girelim.

Bir önceki yazımız olan Ssh İle Yedek Alma Yedekleri Başka Sunucuya Taşıma İşlemi başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri