Webmaster forumu ve hosting firmaları hakkındaki fikirlerim

Genel Erdinç Koç 1.175 Görüntüleme

Merhaba Arkadaşlar bugün sizlere Webmaster forumu ve hosting firmaları hakkındaki fikirlerimi beyan edeceğim.Webmaster forumları webmasterların soru cevap olarak  paylaşabileceği ve tartışacağı yerlere webmaster forumu denir. Webmaster forumlarında ticaret domain satışı hosting satışı gibi konularda yer veren forumlara webmaster forumu denir.

Domain Türkçe karşılığı alan adı demektir. Domain, İnternete  bilgi ve verilerin bulunduğu bir websitenin veya hizmetin adıdır. Domain Kayıtları ve satışları ICANN gerçekleştirir. Domainler ip adresi denilen, bilgisayarların sunucuların- serverların birbirini tanımasını sağlayan numara sisteminin daha basitleştirilmiş ve akılda kalması için kelimelerle ifade edilmiş haline domain yani alan adı diyoruz.

Hosting Sitenize ekleyeceğiniz sayfaların, resimlerin, dökümanların internet üzerinden kullanıcılar tarafından ulaşılabilecek bir alan olması gerekir. İşte buna host denir. Bu hizmete ise web hosting hizmeti adı verilir. Bu alan bir  bilgisayarda yer alır. Webhostingi kendi bilgisayarınızda’da yapılabilir ancak pek kullanışlı olmaz. Çünkü hostingin bulunduğu bilgisayar aynı anda yüzlerce kullanıcının ulaşabilmesine imkan sağlayacak özellikte ve donanımda olmalıdır, Ve 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet verebilmesi için bilgisayarınız devamlı açık kalması gerekir. Bu iş için birçok özellikte  hosting hizmetini veren birçok  webhosting firması bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Seo Uzmanı Seo Sihirbazı başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri