Whatsapp Kullanıcılarını Mağdur Etti

Genel Erdinç Koç 1.227 Görüntüleme

Dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi olan Wahtsapp, tüm işletim sistemlerine uyarlanan, milyonlarca kullanıcı kitlesine sahip bir uygulamadır. Ortalama senede 2 kere güncelleme yapan şirket, bu kez yaptığı güncelleme sonrasında kullanıcılarını mağdur etti. Güncellemenin neler getireceğini konuşurken mağduriyetten bahsetmemiz ise tamamen hayal kırıklığı oldu. Milyonlarca aktif kullanıcısı olan ve akıllı telefon kullanıcılarının neredeyse yarısının tercih ettiği bu anlık mesajlaşma programı, son güncellemesinin ardından yetersiz bellek uyarısı verdi.

whatsapp yetersiz bellek hatası

Güncelleme ile birlikte ufak tefek sorunlara çözüm getirmeyi amaçlayan şirket, Google Play’deki güncellemesinin ardından hata verdi. Kullanıcılarından bugüne kadar hiç almadığı kadar şikayet alan Whatsapp’ın yetersiz bellek hatası adeta kullanıcılarını çıldırttı. Son zamanlarda akıllı telefon uygulama şirketlerinin böyle bir hataya sebebiyet verdiğini neredeyse hiç görmemiştik. Yetersiz bellek hatası adı altında kullanıcıların karşısına çıkan hataya, genel olarak resim ve video gönderimleri sırasında rastlanıyor. Hatanın kısa süreli giderilmesi manuel olarak mümkün olsa da, şirketin server’larına kontrol etmesi gerekiyor. Kullanıcılar kısa süreli çözümler için ise, cihazlarındaki whatsapp medya dosyalarından birkaçını silmeleri gerekir. Bu sayede mesajlaşmaya bir süre daha sıkıntısız devam edebilirler. Şirket yetkililerinden konu ile alakalı olarak herhangi bir açıklama yapılmaması da kullanıcıları çıldırtan bir diğer etken oldu. Yaklaşık bir haftadır süre gelen hatanın giderilmesi için çalışmaların devam ettiği düşünülüyor.

Android, iOS, Windows Phone işletim sistemlerinin tüm sürümlerinde hizmet veren Whatsapp  güncellemesinin ardından çok konuşulsa da milyonlarca kullanıcının uygulamadan vazgeçeceği neredeyse imkânsız. Öyle ki çoğu zaman sms servislerinden bile daha fazla tercih ediliyor. Böylesine büyük bir platformun nadiren de olsa hata vermesi server’larına yüklenildiğini düşündüğümüzde normal gelebilmektedir. Umuyoruz ki en kısa sürede şirket yöneticileri hata ile ilgili bir açıklamada bulunur ve sorunu çözerler.

Bir önceki yazımız olan Teknolojik Gelişmelerden Haberdar Olun başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri