WordPress Güvenlik Eklentileri

Wordpress Erdinç Koç 1.305 Görüntüleme

Merhaba Arkadaşlar Sizlere Bugün Sizlere WordPress Güvenlik Önlemlerinde kullanabileceğiniz wordpress eklentilerini tanıtacağım nedir bu eklentiler WordPress brute force sql injection vs vs saldırılardan sizleri koruyabilecek eklentileri aşşağıdan inceleyebilirsiniz. Son olarak WordPress’in Son Sürümlerini kullanın güvenlik açığı oluşturabilecek ne olduğu belirsiz sitelerden eklenti tema wordpress indirmeyiniz. En Güzeli Her zaman yapımcısının sitesi veya resmi eklenti sayfa wordpress’in eklenti sayfasından indirebilirsiniz.

WP Giriş Güvenlik

Bilinmeyen bir IP adresi oturum açmaya çalışırsa Benzer şekilde, eklenti kullanıcının kayıtlı e-posta adresine bir doğrulama e-postası göndererir. O e-posta da  bir bağlantıyı tıklayarak ip adresini doğrular ve Sadece o giriş yapar.

WordPress Güvenlik Eklentileri

WordPress Güvenlik Eklentileri

WordPress Firewall Güvenlik Duvarı

Sitenize erişim elde etmek için hackerlar için sık kullanılan yolu sitenize istekleri kötü niyetli kod gömmeye çalışanlar olabilir

Bir örnek olarak, bir hacker internetten bir istek göndererek veritabanı için bir yönetici kullanıcısı eklemek için kod ekleyebilirler. Bu aynı zamanda bir SQL Injection Saldırısı olarak bilinir.

WordPress Firewall 2 eklentisi bu tür saldırıları durdurmada yardımcı olacaktır.

Resmi Eklenti Sayfası :  http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-firewall-2/

Sucuri WordPress Güvenlik Eklentisi

Sucuri sadece bir güvenlik eklentisinden daha fazlasıdır. Aslında, WordPressin  muhtemelen en az bilinen ürünlerden biridir.

Sucuri virüslü web sitelerine kadar temizlik konusunda uzmanlaşmış bir firmadır.

Sucuri WordPress Güvenlik eklenti sayesinde WordPress sitesi korumak için önleyici eylem alabilir ve saldırı endikasyonlar için sitenizi tarayabilir.

Sucuri WordPress Güvenlik eklentisi ekleyerek güvenliği geliştirir:

  • Bir Web Application Firewall
  • Bütünlük Kontrolü
  • Denetim Günlüğü ve Etkinlik Bildirimi,
  • Server Side Tarama

Wordfence

Wordfence eklentisi WordPress çekirdek dosyalarını, temaları ve eklentileri bütünlüğünü denetler. Ayrıca kötü amaçlı yazılım için sitenizi tarar ve phishing URL, arka planda  virüs enfeksiyonlarını tarar.

Ülke engelleme güvenlik risk profili azaltmanın etkili bir yoludur. Sitenizin belirli bir coğrafi bölgeyi hedefliyorsa sitenize erişmesini diğer ülkelerde engelleyebilirsiniz.

Eklenti Sayfası : http://wordpress.org/extend/plugins/wordfence/

Bir önceki yazımız olan Hızlı İndeksleme İçin WordPress Ping Listesi başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri