WordPress Otomatik Çöpü Boşaltma

Genel Erdinç Koç 819 Görüntüleme

WordPress sitelerimiz en önemli eklentisi olan akismet eklentisi bir çok gereksiz yorumu spam olarak algılar ve otomatik olarak bu yorumları çöpe atmaktadır. Ama çöpe atılan yorumlar uzun bir süre sitemizde yer alır ve boştan yere veritabanımızı yorar ve seo ile ilgilenen arkadaşlar içinde kolaylık olur. Neden diye sorarsanız veritaban da yoğunluk olduğu zaman site geç açılmakta ve bu durumu google hiç sevmemekte. Bir çok seo uzmanı arkadaşımız da bu kodları eminim kullanmaktadır. Ayrıca bazı durumlarda sitemize uzun zaman giremeyiz ve girdiğimizde spam yorum alanı dolmuştur. Silmeye kalktığımız ise bizi yoracak şekilde yorumları silmek zorunda kalıyoruz. Peki sizler otomatik olarak 1 günde veya 2 günde otomatik olarak silmek istemez misiniz ? Size vereceğim bu kod sayesinde siz hiç elinizi sürmeden vereceğiniz gün içinde otomatik olarak sizin yeriniz spam yorumlarınızı silecektir. Bu sayede hem veritabanınız yormayacaksınız hemde kendiniz yorulmayacaksınız. Şimdi sizlere bu kodu hemen vereyim.

define('EMPTY_TRASH_DAYS', 3);

Bu kodu wordpress kodları arasında bulunan wp-config.php kodları içine atmanız gerekmektedir. Ben kendi sitemde 3 gün olarak verdim sizler isterseniz 3 gün yapabilirsiniz isterseniz 1 gün yapabilirsiniz yani istediğiniz günü verebilirsiniz. Yararlı olması dileğiyle..

Bir önceki yazımız olan HTTP’yi HTTPS'e Yönlendirme İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri