WordPress Site Yedekleme Taşıma

Wordpress Erdinç Koç 3.046 Görüntüleme

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere wordpress sitemizi kolayca  wordpress yedek alma ve geri yükleme – site yedekleme full yedek nasıl alınır tekrardan nasıl kurulur onu anlatacağım.Öncelikle yedek alacağımız siteye Akeeba Backup WordPress eklentisini indirip kuracağız eklentiyi https://www.akeebabackup.com/download/backupwp/2-4-2/akeebabackupwp-2-4-2-core-zip.zip buradan indirebilirsiniz.

İndirdiğimiz eklentiyi wordpress yönetim paneline giriş sağlayıp eklentiler – yeni ekle ardından eklenti yükle kısmından indirdiğimiz Akeeba Backup WordPress eklentisini yüklüyoruz ardından eklentiler kısmından Akeeba Backup WordPressi aktif ediyoruz sonrasında ise bir kaç ayar yapmamız gerekecek sırasıyla şöyle Configuration bölümüne gelip tıklıyoruz ardından açılan sayfadan Advanced configuration kısmında Archiver engine kısmından yedekleme formatını jpa kısmını zip olarak değiştiriyoruz ardından save close diyoruz.Bu işlemler full sql ve site dosyalarının tamamını yedeklemede yeterli olacaktır.

Yedekleme işlemi kısmı Main Operations kısmında Backup Now butonuna tıklayıp sitenizin yedeklemesinin bitmesini beklemek olacak web sitenizin boyutuna göre 10 dk ile 1 saat arasında sitenin tamamını yedekleyip indirilebilir hale gelecektir.

İndirdiğiniz zip formatlı web sitenizin yedeğini farklı hosting firmasında hızlı bir şekilde kurmak istiyorsanız zip formatlı dosyadaki yedeğinizin içindeki dosyaları ftp programı aracılığı ile sürükleyip atıyoruz ardından bir cpanel plesk vs diğer paneller yardımı ile database ve dbusername oluşturduktan sonra tarayıcınıza www.siteniz.com/installation demeniz ardından kurulum talimatlarını takip ederek sitenizi kayıpsız hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.

Konu hakkında sorun yaşayan olursa çekinmeden yorum yaparak destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WordPress Beyaz Sayfa Sorunu Çözümü başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri