Yandex Seo

Seo Erdinç Koç 1.515 Görüntüleme

Yandex SEO, Google SEO ile birçok özelliği aynı olduğu halde yine de farklılıklar göstermektedir.
Yandex SEO, aynen Google’daki gibi erişilebilirlik, kullanılabilirlik, özgünlük gibi konulara önem vermektedir. Ayrıca iyi markaları, internette bilgilerini açıkça paylaşabilen güvenilir markaları sıralamada üst konumlara taşıyabilen bir arama motorudur.

Yandex aynen Google gibi kaliteli içeriğe, kullanıcı tarafından yazılmış orjinal içeriğe önem vermektedir. Bununla birlikte konuya olan son kullanıcı yorumları da sıralmayı etkileyen faktörlerden biridir. Yandex tüm verilerini Yandex arama motoru ve sosyal medyadan çekmektedir yani sosyal medyadaki sitenizin paylaşımları da Yandex SEO için önemlidir.

yandex seo

yandex seo

Yandex SEO çalışması yapmadan önce Yandex add url ile sitenizi ekleyin. Sonrasında Yandex servisler sitesinde yer alan yandex webmastera kayıt olup robot.txt oluşturun, sitemap oluşturun sitenizi Yandex SEO çalışmasına hazırlamış olun. Bunları oluşturduktan sonra on page seo işlemlerine başlayabilirsiniz.

On page seo işlemleri için en önemli sıralama faktörünün title olduğunu belirtmek isterim( yandex seo için). İşte burada Google’dan ayrılıyor. Yandex için meta description o kadar önemli değil ama bence gene de yazın siz, çünkü yazdığınız makalenin konusunu özetliyor bir yerde ayrıca keyword araması için de bence yararlı yine de önemseyin derim ben. Yandex sıralmasını tamamen title’a bakarak yapmaktadır. Algoritmasına göre başlığınız Yandex SEO ise sizin anahtar kelimenizin o olduğudur.

Peki Google’dan başka farkları var mı? Google sitenize yazdığınız yazıyı en geç 1 saat içinde( ki genelde birkaç dakikada indeksliyor) indekslerken, Yandexte bu durum bazen 4-5 günü bulabiliyor. İndeksleme hızı Google’a göre daha yavaş.

Ayrıca Google’dan diğer farkının da Yandex SEO‘da anasayfaya alınana backlinklerden daha çok alt sayfalara alınan backlinklerin yararı var. Yani bu şu demek aslında Yandex sizin alt sayfalarınızdaki konu ve keywordlerinize, yazınızın kalitesine önem veriyor.
Başka bir farkı da ( aslında aynı gibi görünse de) internette ne kadar çok yer alsanız Yandex SEO için o kadar iyi, ancak bunu sadece backlink olarak düşünmeyin; Yandex’in adwordse benzeyen Yandex Directte yer alınca yani hepsi entegre olunca, markanızın bilinirliğine dolayısıyla sıralamanıza daha kolay yansıyor.

Bir önceki yazımız olan Google Seo Backlink başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri