Huawei Mate X 15 Kasım’da Satışa Çıkıyor

Anroid Erdinç Koç 2.152 Görüntüleme

Katlanabilir ekranlı telefon modelleri arasında yer alan Huawei Mate X önümüzdeki aydan itibaren satışa sunuluyor. Samsung’un Fold modelinden farklı olarak dışa doğru katlanabilen cep telefonunun ilk olarak Çin’de piyasaya sürüleceği açıklandı.

Huawei Mate X 15 Kasımda Satışa Çıkıyor Ve İşte Fiyatı !

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan katlanabilir ekranlı cep telefonu modeli Huawei Mate X nihayet satışa sunuluyor. İlk olarak Çin’de satılacak olan telefon modelinin 8 GB RAM ve 512 GB depolama olmak üzere tek bir sürümü olacak. Bu sürümün Çin fiyatı ise 16.999 Yuan olarak açıklandı. Bu rakamın dolar karşılığı ise 2.400 dolara karşılık geliyor. Huawei Mate X Türkiye Satış Fiyatı ise şuanda belli olmamakta birlikte yaklaşık ülkemizde 13.000 ila 15.000 tl civarı olması bekleniyor.

Huawei‘den yapılan açıklamaya göre Mate X modeli 15 Kasım 2019 tarihinde piyasaya sürülecek. Global pazarlar içinse şimdilik net bir bilgi verilmedi. Ancak gelen bilgiler telefonun farklı ülkelerde de satışa sunulacağı yönünde. Gücünü Kirin 990 işlemciden alan cep telefonunun Google Servisleri’ni kullanıp kullanmayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak Huawei Mate X‘in duyurulduğu tarihte Google ile Huawei arasındaki ilişkilede sorun olmadığı için bu model yasak kapsamına girmeyebilir.

Huawei Mate X, Şubat ayında İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen MWC fuarında görücüye çıkmıştı. Normalde daha önce piyasaya sürülmesi beklenen telefonunun piyasaya sürülmesi bazı testler yüzünden ertelenmişti.

Bu gönderiye oy ver

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir