Hızlı İndeksleme İçin WordPress Ping Listesi

Webmaster Erdinç Koç 2.510 Görüntüleme

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır farklı bloglar da yazarlık görevlerinde bulunmuyordum.Erdinç kardeşimin isteği ile kendine ait bloğun da yazarlık yapmamı teklif etmesi üzerine hiç düşünmeden kabul ederek bloğunda yazarlık yapmayı kabul ettim. Her zaman amacım kişilere bilgi vermek ve daha çok kitleye ulaşmak olduğu için burada da yer almak istedim. Son günlerde forumlarda gördüğüm kadarıyla wordpress sitelerim neden indeks almıyor alsa da çok uzun süre sonra alıyor diye konular görüyordum. Bende bu arkadaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla wordpressin en büyük özelliği ping atma özelliği ile yazdığınız konuların daha hızlı indeks almasını sağlayabilirsiniz. Neyse konuyu fazla uzatmadan sizlere nasıl bu siteler wordpress eklenir onu göstereceğim.

İlk olarak yapmanız gereken aşağıda vereceğim linke tıklayarak wordpress ping listesini kopyalayınız. Daha sonra wordpress admin panelinize giriş yaparak “Ayarlar” bölümü altında bulunan “Yazma” bölümüne tıklayınız.En aşağıda bulunan “Servisleri Güncelle” bölümünde ki boşluğa verdiğim listedeki siteleri kopyala yapıştır yapıp kaydediniz.

Örnek olarak resime bakabilirsiniz.

Hızlı İndeksleme İçin WordPress Ping Listesi

Hızlı İndeksleme İçin WordPress Ping Listesi

Resimde gördüğünüz gibi ekledikten sonra bırakın artık herşeyi wordpress kendi yapsın sitelerinize makalelerinizi yazdıktan sonra wordpress otomatik olarak verdiğiniz site adreslerine ping atarak daha hızlı indeks almasını sağlar.Bu sayede yazılarınız hem hızlı bir şekilde index almış olur hemde yazılarınızı çalışnma riskine karşı korumuş olursunuz.Şimdili bu kadar arkadaşlar soru ve sorunlarınızı konu altına yorum yapmanız uygundur.Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım sizlere.

WordPress Ping Listesi

Bir önceki yazımız olan Google İstenmeyen Bağlantıları reddetmek başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

“Hızlı İndeksleme İçin WordPress Ping Listesi” üzerine 2 yorum

  1. Sesli Chat dedi ki:

    Hocam merhaba, Güzel paylaşım olmuş elinize sağlık, Sizin kendi sitenizi sürekli takip etmeye çalışıyorum. Orda gzinirken bu paylaşımınıza denk geldim listemi güncellemek istedim ama link kırık heralde düzeltirseniz memnun olurum..

    1. Erdinç dedi ki:

      Sorunsuz Çalışıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri