WordPress Yazı Okuma Süresi

Genel Erdinç Koç 826 Görüntüleme

WordPress sitelerinize ziyaretçileriniz için içeriğinizin tahmini okuma süresini uzunluğunu vereceğim kısa bir kod sayesinde rahatlıkla gösterebilirsiniz.

Bazı bloglarda bu tür fonksiyonları yayınlayan bir çok sitede ilgi çekici bulunduğundan ziyaretçilerin sitenizde daha fazla vakit geçirmesine kendilerini denemek için bile olsa yayınladığınız makaleleri o süre içerisinde okuyup okuyamadıklarını test edebilmekteler, Fazla sözü uzatmadan wordpress sitenize okuma süresini eklentisiz basit bir kod ile nasıl yayınlayacaksınız hadi başlayalım.

Aşşağıdaki Kodu functions.php dosyamızda uygun bir satıra ekleyin.

//Wordpress Yazı Okuma Süresi
function reading_time() {
$content = get_post_field( 'post_content', $post->ID );
$word_count = str_word_count( strip_tags( $content ) );
$readingtime = ceil($word_count / 200);
if ($readingtime == 1) {
$timer = " Dakika";
} else {
$timer = " Dakika";
}
$totalreadingtime = $readingtime . $timer;
return $totalreadingtime;
}

Son olarak vereceğim kodu ise wordpress sayfalarınızda göstermek istediğiniz yere ekleyin. Örneğin single.php sayfanızın üst satırlarında uygun gördüğünüz yere alt satırdaki kodu ekleyin.

 <p>Okuma Süresi: </p><?php echo reading_time(); ?>

Bir önceki yazımız olan R10.Net Üyelik Alımı Kısa Süre Davetiyesiz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri