yum failed 6 times. cPanel kurulum hatası çözümü

Cpanel Erdinç Koç 1.268 Görüntüleme

Vmware (esxi) ile bölünmüş VDS genelde cpanel kurulumunda yum failed 6 times. Cannot continue! hatası vermektedir.Hatanın çözümü oldukça basit cpanel kurulumu tamamlanması için eksik olan yum eklentisini kurduktan sonra kurulum sorunsuz devam edecektir.Hata Mesajı Şu Şekilde “(FATAL): yum failed 6 times. Cannot continue!
Removing /root/installer.lock ”
echo “nameserver 8.8.8.8″ > /etc/resolv.conf
echo “nameserver 8.8.4.4″ >> /etc/resolv.conf
yum remove xen* mysql* bind* -y
cd /home
wget httpupdate.cpanel.net/latest
sh latest

Bir önceki yazımız olan İOS 7.1 Güncellemesi Yayınlandı başlıklı makalemiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Erdinç Koç}

Merhabalar Öncelikle Sitemi Ziyaret Ettiğiniz için Öncelikle Teşekkür Ederim. Erdinç KOÇ 26 ARALIK 1986 Pazar Günü Dünyaya Soğuk bir ayda gözlerini açmış masum ailenin ilk çocuğu olarak dünya’ya geldim. Webtasarım ve Linux Konusunda daha çok bilgi edinmek adına bilge adam Kadıköy şubesinde Php – Linux Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri aldıktan sonra.Kendimi Kendi Alanımda Profesyonel olarak yer aldığım projelerde bulundum. Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları ile çalıştım. Hala Çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri